כששאלנו אנשים אצלנו בשוק אם אבוקדו הוא פרי או ירק תשובתם היתה ירק. אבוקדו נחשב אצל מרבית האנשים כירק כיוון שמשתמשים בו בחלק מהמנות הראשונות, המטבלים, הממרחים והסלטים. אך הדבר אינו נכון, אבוקדו הוא עץ פרי גדול ממשפחת העריים והוא גדל באזורים בעלי אקלים טרופים.

האבוקדו מגיע אלינו ממקסיקו אשר בדרום אמריקה ומשם הופץ לשאר העולם.


גידול האבוקדו החל בישראל בתחילת שנות ה-60 ולו כ- 20 זנים ובישראל ישנם כ-10 זנים נפוצים.

בישראל זני האבוקדו השונים גדלים בהתאם לסוגי הקרקעות והאקלים באזורים השונים בארץ.

בישראל , האבוקדו נחשב לפרי הייצוא השני בחשיבותו וזוכה לפופולאריות רבה בשוקי אירופה, צרפת וגרמניה.

 

סוגי הזנים הגדלים בארץ ובעולם:

אטינגר: לאבוקדו מזן האטינגר יש קליפה דקה, חלקה ומבריקה, הוא צר וצורתו אליפטית. האטינגר לא משחיר והוא מגיע במגוון גדלים - מקטן וקל משקל עד גדול שמשקלו כחצי קילו. זהו זן הגדל בישראל.

ארד: לאבוקדו מזן הארד יש צבע ירוק כהה, קליפה מבריקה, תוכנו מימי למדי ובעל מעט שומן לעומת יתר הזנים.

ארדיט: אבוקדו מזן הארדיט הינו אבוקדו מזן ישראלי והוא עגלגל. הוא גדל וניתן לקטוף אותו לאורך כל השנה ונמצא כמעט תמיד בשווקים.

גליל: אבוקדו מזן הגליל נקטף בסוף אוגוסט - תחילת ספטמבר. מראהו דומה לזן האטינגר אך ההבדל הוא שהוא ארוך וצר יותר.זהו זן הגדל בישראל.

האס: אבוקדו מזן האס נחשב לזן הנפוץ בעולם. גדל במחצית השניה של עונת הקטיף. גודלו לעומת שאר הזנים קטן יותר, הוא בעל קליפה עבה, קשה ומחוספסת מאוד. יש לו טעם אגוזי,בעל אחוזי שומן גבוהים, כשהוא בשל הוא משחיר וקליפתו הופכת לירוקה כהה. זהו זן הגדל בישראל.

לביא: לביא הוא זן שפותח מאבוקדו מזן האס. הוא גדול מאוד, עגלגל וכשהוא בשל הוא משחיר.

נבאל: אבוקדו מזן נבאל גדל בסוף העונה. מראהו דומה לזן הריד אך ההבדל הוא שהוא עגלגל, גדול יותר וקל לקלף אותו. זהו זן הגדל בישראל.

פוארטה: אבוקדו מזן פוארטה הוא זן תוצרת חוץ. גדל באמצע העונה. לאחר הבשלתו קליפתו לא משחירה ונותרת ירוקה. מראהו מזכיר את האטינגר בגלל צורתו האליפטית אך השוני ביניהם הוא שהפוארטה מכיל יותר שומן והקליפה שלו פחות חלקה. זהו זן הגדל בישראל.

פינו: אבוקדו מזן הפינו מזכיר את זן ההאס אך השוני ביניהם הוא שהפינו בהיר יותר ומכיל פחות שומן. הוא אינו משחיר כאשר בשל וקליפתו ירוקה.

פינקרטון: אבוקדו מזן הפינקרטון הוא אבוקדו גדול בעל צבע כהה המיוצא לחו"ל עקב חוסר פופולריות בארץ. גדל בעמק הירדן. מראהו מזכיר אגס וקליפתו מחוספסת ועבה. כשהוא מבשיל קליפתו הופכת לירוקה כהה. בעל חיי מדף הארוכים ביותר מבין כל זני האבוקדו. מזכיר את זן ההאס.

ריד: אבוקדו מזן הריד הינו אבוקדו הנקטף לקראת הקיץ ובהשקייה נכונה ניתן לשמור עליו על העץ עד ספטמבר. הוא עגלגל בעל קליפה עבה, מחוספסת וירוקה וטעמו מימי. מכיל מעט שומן וכשהוא בשל הוא לא משחיר לעומת זנים רבים. זהו זן הגדל בישראל.


ההמלצה לשמור את האבוקדו מחוץ למקרר עד להבשלתו ולאחר מכן, רצוי לשמור אותו במקרר עד השימוש. כשנרצה לאכול אותו נאכל אותו כשהוא רך עם עדיפות לסיים לאכול את כולו כיוון שלאחר פתיחתו הוא נוטה להשחיר מהר ולהתקלקל (לימון עוזר למנוע השחרה).  בגלל שהוא נטייתו להתקלקל מהר הוא נמכר בשווקים כשקליפתו קשה ולאחר כמה ימים הוא מבשיל.

מומלץ לאכול כחצי אבוקדו ליום.

 

לאבוקדו יש  ערכים תזונתיים רבים וסגולות רפואיות רבות.

לקבלת מתכון מתנה מאיתנו לחצו כאן